Ηττήθηκε στη Λήμνο ο Όλυμπος αλλά ο λογαριασμός παραμένει ανοιχτός...

05.05.2019

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της η Ηφαιστία επικράτησε με 1-0 του Όλυμπου Αγιάσου στο πλαίσιο του πρώτου εκ των δύο αγώνων μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή του Νομού Λέσβου και την άνοδο στη Γ Εθνική.

Σε μια κατάμεστη έδρα και με αρκετούς φίλους του Όλυμπου στις κερκίδες του Κοντοπουλίου, οι οποίοι φρόντισαν να ζεστάνουν την ατμόσφαιρα, οι ποδοσφαιριστές του Άγγελου Κελάρη βρήκαν τον τρόπο να εξασφαλίσουν το κλειδί της νίκης κάνοντας ένα πρώτο σημαντικό βήμα για την άνοδο.

Σε ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο αλλά με λιγοστές ευκαιρίες για τις δυο ομάδες, η Ηφαιστία ήταν ελαφρώς καλύτερη χωρίς όμως να καταφέρνει να βρει το γκολ με τον Όλυμπο να είναι αρκετά ανταγωνιστικός.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε και οι δυο ομάδες με αντεπιθέσεις βγήκαν μπροστά με τον Τριλιανό που ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι ένας απ τους καλύτερους παίκτες να βάζει τους βυσινί μπροστά στο σκορ με σουτ, πανηγυρίζοντας μπροστά στους φίλους της Ηφαιστίας.

Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε την Ηφαιστία με προβάδισμα ενός γκολ για τον επαναληπτικό την επόμενη εβδομάδα στην Αγιάσο της Μυτιλήνης.

Αρκετά καλή η διαιτησία Βλουτέλλη, Λουμπόνια και Κοσσετζίδη.