Μέγας Όλυμπος Αγιάσου !

14.10.2017

Η μεγάλη νίκη του Ολύμπου μέσα στον Ταρλά επί του γηπεδούχου Αιγείρου, αλλά και η νίκη της Αναγέννησης κόντρα στον Ατρόμητο Ανεμότιας, ήταν τα αποτελέσματα που ξεχώρισαν από την 4η αγωνιστική της Α Τοπικής.

Ένα πρωτάθλημα που επιβεβαιώνει τα προγνωστικά που το ήθελαν να είναι από τα πλέον αμφίρροπα των τελευταίων χρόνων, καθώς μετά από 4 παιχνίδια δεν υπάρχει ομάδα με το απόλυτο, ενώ στην κορυφή βρίσκεται πλέον η ομάδα της Αγιάσου έχοντας 10 βαθμούς, με τέσσερις ομάδες να είναι στην δεύτερη θέση με 9.

Στο Στάδιο Μυτιλήνης παρουσία περίπου 150 φιλάθλων, το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας με τον Αίγειρο να έχει μια μεγάλη ευκαιρία στα μισά του ημιχρόνου και τίποτα άλλο.

Στην επανάληψη ο Όλυμπος ευτύχησε να προηγηθεί με απευθείας κόρνερ του Καλαφάτη, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με αριστουργηματικό τρόπο, και δεν απειλήθηκε ουσιαστικά στην συνέχεια, με τον Παπαλόπουλο να «κλειδώνει» όλα τα ατού του Αιγείρου, φτάνοντας στο τέλος και στο 0-2 σε μια αντεπίθεση με σκόρερ τον Τσομπανέλλη.