Πολιχνίτος-Όλυμπος Αγιάσου 0-2

19.10.2017

Συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία ο Όλυμπος Αγιάσου. Πέρασε νικηφόρα και από τον Πολιχνίτο και παραμένει πρώτος στη βαθμολογία του πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Λέσβου

Πολιχνίτος-Όλυμπος Αγιάσου 0-2 (0-0)
Γήπεδο Πολιχνίτου
Συβρής, Μπάλιακα, Βλουτέλλης
Παρατηρητής: Παπουτσέλλης
Μπορεί να άργησε, αλλά τελικά ο Όλυμπος σκόραρε όχι ένα, αλλά δύο τέρματα, φτάνοντας στο δίκαιο 0-2 μέσα στην έδρα του Πολιχνίτου. Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο, αλλά αυτό δεν ήταν εύκολο. Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς γκολ, αλλά στην επανάληψη ο Νίκος Πετρουζέλλης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς. Αρχικά με δικό του γκολ, έβαλε μπροστά την ομάδα του Θοδωρή Παπαλόπουλου στο σκορ και στη συνέχεια από δική του εκτέλεση φάουλ και ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα, ο Γρηγόρης Χατζέλλης με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό 0-2 για τον Όλυμπος.

Να σημειωθεί ότι ο διαιτητής Συβρής τραυματίστηκε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου και δε μπόρεσε να συνεχίσει. Έτσι η πρώτη βοηθός Ανδριάνα Μπάλιακα πήρε την θέση του και κλήθηκε ο Στρατής Παπουτσέλλης που εκτελούσε χρέη παρατηρητή να γίνει επόπτης για να συνεχιστεί το ματς.