Όλυμπος Αγιάσου-Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους 5-1

27.11.2017

11η αγωνιστική

Αλλαγή σκυτάλης στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α' ΕΠΣ Λέσβου, μετά την σπουδαία νίκη του Ατρόμητου Ανεμώτιας απέναντι στον Αίγειρο Μυστεγνών και μάλιστα μέσα στο Ενωσιακό Γήπεδο Θερμής (0-1). Η ομάδα του Χρήστου Παπαδόπουλου πέρασε έτσι σε θέση οδηγού, αφήνοντας έναν πόντο πίσω της το σημερινό της αντίπαλο, τον οποίο αξίζει να σημειωθεί πως απέκλεισε και στο Κύπελλο Λέσβου.

Επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων στην Αγιάσο, συντρίβοντας με 5-1 τον Αλκιβιάδη, ο οποίος αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες. Ο Όλυμπος προηγήθηκε με τον Τσομπανέλλη και ο Πετρουζέλλης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας της Αγιάσου πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Λυγέλλης έκανε το 3-0 και ο Χατζηβαγιάννης μείωσε σε 3-1. Οι Αγιασώτες είχαν όρεξη και ο Χατζέλλης έφτασε στο 4-1, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Δημήτρης Τζιώτης, που σκόραρε σε δεύτερο σερί ματς, φτάνοντας τα τρία γκολ στο πρωτάθλημα.